Späť na: Potreby pre prácu s medom

Zariadenie na pastovanie s ohrevom Lysón 400 V obj. 70 l - autom.

1895,94 €
bez DPH: 1579,95 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: W20087C
Zariadenie na pastovanie medu s ohrevom a objemom 70 l. Pastovacie zariadenie má miešadlo s časovým spínačom.

Zariadenie na pastovanie medu s ohrevom, 70 l 400V


Zariadenia na pastovanie medu s ohrevom a objemom 70 l . Pastovacie zariadenie má miešadlo s časovým spínačom, takže automaticky pastuje samo podľa nastavených intervalov Pastovacie zariadenie je navyše aj dvojplášťové a teda je možné aj med ohrievať. To sa využíva najviac až pri poslednej fáze pastovania a najmä pred stáčaním do pohárov, kedy je lepšie a jednoduchšie stáčať ohriatu pastu.

Výkon ohrevu 175 W, 230V. Výkon miešadla 250 W, 380V.
Automatická regulácia

Čerstvý med po vytočení krásne číry. Po nejakom čase však prirodzene skryštalizuje. Ideálna teplota na kryštalizáciu je 16-18 °C. Pri vyšších teplotách, kryštalizácia prebieha pomalšie a kryštály sú väčšie.

Zahriatie nad teplotu 40 ° C med opäť stekutí a kryštály sa rozpúšťajú. Pastovacie zariadenie umožňuje pozvoľnú kryštalizáciu aby med dosiahol ideálnu pastovitú konzistenciu, podobnú ako majú čokoládové krémy pre deti. Tento proces zahŕňa cyklické prevzdušňovanie a občasného miešania po niekoľko dní až med dosiahne požadovanej pastovej konzistencie. Prevzdušňovanie sa koná počas miešania. Miešanie sa vykonáva niekoľkokrát denne po dobu asi 10 až 15 minút. Pastovanie je proces rozdrobovania kryštálov medu do tej doby než dosiahne pastovú konzistenciu.

Riadiaca jednotka pastovadla je prednastavená a automaticky riadi činnosť miešadla. Nastavenie intervalov pastovania je dané výrobcom na interval 15 minút miešania a 1 hodina pauzy. Počet pastovacích cyklov záleží na vami zvolenom čase.

Vypočítava sa tak že pastovadlo 15 minút pracuje a miešadlo sa točí a následne vždy 1 hodinu stojí a nevykonáva žiadnu činnosť. Tak je docielené optimálne napastovanie medu. Napríklad pri 24 hodinovom cykle je 20 cyklov kedy motor pastuje po 15 minútach a 19 cyklov prestávok po dobu 1 hodiny. Pokiaľ si zakúpite pastovadlo s ohrevom, tak je možné vypnúť hodinový čakací interval a je možné pastovadlo použiť aj na štecovanie medu.

Nádoba: nerezový plech OH18N9
Výkon ohrevu: 230V / 175 W
Výkon motora 230V / 0,18 kW
Regulácia teploty od 30 do 55°C
Rýchlosť otáčania pri pastovaní je 36 otáčok za minútu
Objem: 70 l
Priemer: 400 mm
Výška: 610 mm
Hmotnosť: 26 kg

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť