Späť na: Včelárske potreby

Výklz medzi nadstavkami - veľký - 16 otvorov

1,85 €
bez DPH: 1,55 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 2182
Včelí výklz je taká plastová hviezdica so šestnástimi kanálikmi, umožňujúca jednostranný priechod včiel medzi nástavkami. Slúži na odstránenie včiel z priestoru medníku.

Včelí výklz - veľký - 16 otvorov


Veľký včelí výklz na odstránenie včiel z medníku, ktorý sa chystáte vytočiť. Včelí výklz so 16 otvormi pre rýchle odvčelenie medníku. Včelí výklz sa umiestni do napríklad do sololitovej alebo AMD prepážky, ktorá sa umiestni medzi medník a plodisko. Včely týmto výklzom môžu prechádzať iba v jednom smere, a tak sa postupne všetky dostanú späť do plodiska a medník zostane takmer bez včiel. Obvykle stačí výklz použiť predvečer vytáčania a ráno už bude mednik prázdny. Počas jednej noci sa väčšina včiel stihne stiahnuť späť do plodiska. Včelí výklz Vám uľahčí prácu pri medabraní, nebudete už musieť pracne ometať včely z rámikov, ktoré chcete vytočiť. Dajte pozor pokiaľ je v medníku plod alebo matka.

Recenzie

utorok, 20. jún 2017

Veľmi výkonný plynový varič. Na plný výkon síce zožerie dosť plynu, na rýchly ohrev je to najlepšia voľba. Používam pod varáky + nájde aj ďalšie využitie na farme.

Michal Sládečik

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť