Späť na: Včelárske potreby

Výklz medzi nadstavkami - malý

1,25 €
bez DPH: 1,04 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 0260
Včelí výklz malý slúži ako jednostranný priechod pre včely. Slúži na odstránenie včiel z medníku a ich presunutie do plodového nadstavku.

Včelí výklz malý s 2 otvormi

Včelí výklz malý slúži ako jednostranný priechod pre včely. Slúži na odstránenie včiel z medníku a ich presunutie do plodového nadstavku. Tento výklz používame pred vytáčaním medu, aby sme čo najviac včiel dostali mimo nástavky, s ktorými budeme manipulovať. Obvykle stačí výklz umiestniť do úľa večer pred vytáčaním. Za jednu noc sa väčšina včiel stihne stiahnuť do plodiska.

Pri použití výklzu je nutné dbať na jeho čistotu, pretože sa stáva, že ho včely zalepia propolisom. V tom prípade je nutné ho vyčistiť, napr. ho možno niekoľko minút povariť v uhličitane sodnom alebo propolis rozpustiť v koncentrovanom roztoku alkoholu. Výklz sa montuje k sololitovému medzidnu, ktoré je súčasťou každého nadstavkového úľa. Pokiaľ po použití výklzu bude v nadstavku stále veľa včiel, potom je na mieste skontrolovať, tu sa do neho nedostala matka a nezaploďovala časť plástov, pretože v tom prípade sa včely budú držať pri týchto plástoch, prípadne priamo pri matke.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť