Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk Mellarius s vyvíjačom pary P45

321,28 €
bez DPH: 267,74 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: M3920
Kvalitný okrúhly varák na vosk určený k ľahkému a rýchlemu vytavenie vosku z rámikov a súší za použitia vodnej pary, ktorá sa ohrieva pomocou vyvíjače pary 2,2 kW (je súčasťou balenia).

Okrúhly varák na vosk Mellarius vyvíjačom pary P45

Kvalitný okrúhly varák na vosk určený k ľahkému a rýchlemu vytavenie vosku z rámikov a súší za použitia vodnej pary, ktorá sa ohrieva pomocou vyvíjače pary 2,2 kW (je súčasťou balenia). Tento okrúhly model varáka na vosk je opatrený vlastným nerezovým sitom. Celý varák na vosk Mellarius je vyrobený z nerezovej ocele, určené na potravinárske účely s dostatočnou silou (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celý varák na vosk je vyrábaný za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladké povrchy, ktoré možno ľahko čistiť. Veko varáka je opatrené objímkou sa závitom, na ktorý ľahko pripojíte vyvíjač pary.

Návod na použitie parného vyvíjača: Otvorte skrutku v mieste prívodu vody, nalejte 3 litre vody a skrutku späť utiahnite. Upevnite hadicu do prístroja a druhý koniec do otvoru v nerezovej nádobe. Elektrickú šnúru prístroja zapojte do zásuvky. Vyčkajte 30 až 40 minút, kým vyteká vosk. Potom vyvíjač odpojte zo zásuvky a opatrne otvorte veko nerezovej nádoby. Pozor na unikajúcu paru. Postupne vyberte vytavené rámiky s vyvareným dielom a za tepla ich očistite. Naskladajte do nerezovej nádoby nové rámiky určené v vytavení a dolejte vodu do prístroja. Tri litre vody sa ohrievajú cca 10 až 15 minút. Túto dobu je možné skrátiť použitím horúcej vody. Toto množstvo vody vystačí na asi 50 minút prevádzky prístroja. Odporúčame používať destilovanú vodu, zamedzí sa tým ukladaniu vodného kameňa a tým pádom aj poškodeniu vyvíjače. Vyskúšajte nerezový elektrický varák na vosk.

Súčasťou balenia je aj vyvíjač pary Mellarius 2,2 kW s inovovanou konštrukciou, ktorý je opatrený vylepšenou bimetalovou poistkou, ktorá predlžuje životnosť vykurovacej špirály.

  • Celonerezová konštrukcia

  • Integrované nerezové sito s vysokými háčikmi pre ľahké vyberanie

  • Veko s objímkou pre jednoduché pripojenie vyvíjača pary

  • Ľahko čistiteľné povrchy

  • Madlá na jednoduché prenášanie

  • Možnosť ohrevu vyvíjačom pary

Súčasťou balenia je: 1x varák na vosk, 1x nerezové sito do varáka, 1x vyvíjač pary, 1x miska na vosk.

Rozmery celej nádoby: výška 70 cm, priemer 45 cm
Vyvíjač pary s výkonom 2.2 kW.

2,5 l nerezová forma na vosk.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť