Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk Lysón s plyn. varičom - ner. - menšie

495,47 €
bez DPH: 412,89 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W4075
Tavivo - varák na vosk nerez + plynový varič. Varák je určený na jednoduché a rýchle vytavenie vosku z rámov alebo zo súší použitím vodnej pary...
Plynový varič?

Varák na vosk nerezový s plynovým varičom - menší

Menšie tavivo - varák na vosk nerez + plynový varič. Varák je určený na jednoduché a rýchle vytavenie vosku z rámov alebo zo súší použitím vodnej pary, ktorá je ohrievaná plynovým horákom, ktorý je súčasťou variča. Parné nerezové tavivo na vosk sa skladá z nádrže na vodu a z koša na rámčeky alebo súše. Súčasťou balenia môže byť voliteľne plynový varič, ktorý ohrieva vodu.

Rozmery celej nádoby: dĺžka 515mm, šírka 360mm, výška 495mm. Priemer lievika na vodu: 20mm. Rozmery koša na rámiky: dĺžka 445mm. šírka 290mm, výška 300mm.

Praktické nerezové tavivo s plynovým ohrievačom.

Varák na vosk je určený na ťažbu vosku buď priamo zo starých voskových rámčekov alebo zo samotných vyrezaných súší pomocou pary. Nerezový varák sa skladá z vnútorné nádoby v ktorej sa nachádza voda a koše do ktorého sa vkladajú rámiky či súše. Samostatnou súčasťou varáka je plynový varič pomocou ktorého sa vytvára para zahrievaním nádrže. Nerezový varák je možné použiť aj na kachliach či inom ohnisku za dodržania bezpečnosti.

Tavivo nie je a nesmie byť zateplené inak by nedochádzalo k zrážaniu pary vo vodu a jej kolobehu. Para ohreje vosk a košieľky so zosunou ku dnu, kde je sito. Celé vyvarenie trvá cca 30 až 45 minút podľa intenzity kúrenia a podľa veku diela. Do varáka sa dá vkladať aj staré vyrezané voštia alebo trúbčina v rozumnom rozsahu k celým rámčekom. Nie je možné do varáka vložiť veľké množstvo vyrezaných rámikov, pretože by došlo k veľmi zdĺhavému vyváraniu. Vosk vyteká samovoľne priebežne do vedľa umiestnené nádoby. V druhom do vrchu zahnutom konci je možné sledovať výšku hladiny vody vo varáku bez toho, aby sa musel otvárať.

Prevádzkové hodnoty:
- celková výška /vrátane variča/ 720mm
- materiál – nerezová oceľ
- napájanie – propán-bután

Rozmery koša na rámčeky:
- šírka – 285 mm
- dĺžka – 440 mm
- hĺbka – 300 mm
Vyvaríte naraz 8-10 rámikov 39x24, 39x 27,5 alebo
39x30.

Celkové vonkajšie rozmery nerez taviva bez nožičiek:
dĺžka – 515 mm
šírka – 370 mm
výška – 490 mm
priemer vypúšťacieho otvoru – 30 mm
priemer nalievacieho otvoru vody – 20 mm,

Príslušenstvo:
-plynový varič

Návod na prácu s nerezovým varičom: Naplňte vodou nádobu do úrovne výpustného otvoru. Naplňte kôš rámčekmi alebo v kombinácii s vyrezanou súšou. Zariadenie prikryte vekom. Varič umiestnite pod tavivo tak, aby plameň zahrieval celú plochu dna taviva. Počkajte na vytvorenie pary a vytečenie vytaveného vosku. Tj. cca 30 až 50 minút podľa farby súší ... Po vytavení vosku vyberte rámiky, so zvyškami košieľok, škrabkou očistiť kôš od košieľok a zvyškov a vložiť novú várku. Po vytavení vosku z vloženej várky skontrolujte hladinu vody, eventuálne doplňte. Po skončení celej akcie vypnite varič a uzavrite ventil na bombe propán -bután. Nakoniec ešte za tepla vyčistite kôš vrátane dierok prípadne aj priestor pod košom od zvyškov, ktoré v ňom zostanú a pripraviť ho pre nové použitie. Vodu tiež samozrejme vylejte, aby ako sladká voda neplesnivela.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť