Späť na: Úle B10

Úľ B 10 s 3 nadstavkami - uteplený, palubkový

121,08 €
bez DPH: 100,90 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 14242
3 nadstavkový úľ s rámkovou mierou B 10. Úľ je zložený z celozasieťovaného dna, troch nástavkov a veka. Konštrukcia nástavku je palubková a zateplená 2 cm polyesterom. Troj nadstavkový úľ je ideálny pre silné včelstvá.
Materiál na veku

Včelí úľ, nadstavkový, zateplený B 10

3 nadstavkový úľ s rámkovou mierou B 10. Úľ je zložený z celozasieťovaného dna, troch nástavkov a veka. Konštrukcia nástavku je palubková a zateplená 2 cm polyesterom.

Troch nadstavkový úľ je ideálny pre silné včelstvá.

Rámik B 10 cm je najpoužívanejšou rámkovou mierou v Slovenskej republice. Nástavky B 10 cm sú využívané najmä na včelárčenie vysokonástavkovému, pri ktorom sa používa materinská mriežka. Moderné nadstavkové úle vynikajú svojimi dobrými vlastnosťami, ktoré využívajú racionálne a ekonomicky mysliaci včelári.

K hlavným prednosťam nadstavkového úľa patrí jeho jednoduchosť, včelstvu prispôsobená konštrukcia a bezproblémové ošetrovanie včelstiev. Úle majú vysoký podmet a sú obľúbené vďaka volnému rozostaveniu bez dodatočných ochranných zariadení. Úle sú jednoduché a umožňujú jednoduchú prepravu.

Konštrukcia nadstavkového úľa B 10 je jednoduchá a je prispôsobená potrebám včelstva. Dlhodobé prieskumy potvrdili, že zimný chumáč je vytváraný najmä uprostred nástavku so šírkou 4 až 5 plástov. Včelstvo tak má na jar dostatočný priestor na roztiahnutie. Úľ je vybavený dobre izolovanými stenami. Používanie dreva sa na výrobu úľov už tisíckrát osvedčilo. Úle sú zložené z horného a dolného dreveného rámu. Sú zlepené, zbité a pobité palubovkami.

Steny úľa sú izolované 2 cm polystyrénom. Práve na jar majú svoj význam, pretože nedovolia, aby premenlivé počasie a veľké teplotné rozdiely brali teplo z úľa. Včelstvo sa v úľoch sťahuje do zimného hrozna podstatne neskôr.

Dobre izolovaný úľ má svoj význam aj počas horúcich letných mesiacov. Na prímom slunci včely nevyliezajú pred cesnami, ako je to pri neizolovaných drevených úľoch. Plásty sa vyťahujú hore, čo má veľkú výhodu. Pre vytiahnutie rámu prekonáte iba vzdialenosť rovná jeho výške. Postavenie v jednej rade je ideálne na lúke, v záhrade aj v lese.

K nadstavcom odporúčame aj príslušenstvo v podobe postranných úchopových latí a letáka pred cesno. Pod obrázkami si môžete vybrať či chcete tieto doplnky alebo nie. Úchopové laty a letáky pred cesno môžete objednať aj zvlášť ako samostatné tovar v ľubovoľnom množstve.

Presnú konfiguráciu úľovej zostavy si môžete navoliť dole pod obrázkami. Podľa zvolených komponentov sa vám potom následne zmení cena. Pôvodná cena hore, je podľa základných parametrov zasieťované varroa dno. 3 nadstavky a plechové nezateplené víko. Podobu jednotlivých komponentov ako sú rôzne typy dna alebo veka si môžete prezrieť v tejto kategórii.

Aj

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť