Späť na: Úle B10

Úľ B 10 s 2 nadstavkami - celodrevený - cinkovaný

78,65 €
bez DPH: 65,54 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 14246
Celodrevený nástavok rámovej miery B 10. Vyrobený z 20 mm širokého dreva, ktoré umožňuje včeláriť v týchto úľoch kdekoľvek v SR. Materiál použitý na nástavky je škárovka zo severskej borovice.
Materiál na veku

Úľ B 10 s 2 nadstavkami - Celodrevený

Celodrevený nadstavkový úľ , rámové miery B 10. Zostava sa skladá z 2 nadstavkov, plechovej striešky a varroa dna.

Nadstavky:

Celodrevený nástavok rámovej miery B 10. Vyrobený z 20 mm širokého dreva, ktoré umožňuje včeláriť v týchto úľoch kdekoľvek v SR. Materiál použitý na nástavky je škárovka zo severskej borovice. Škárovka je lepená vodeodolným lepidlom D4. Nástavky majú vyfrézovaný falc na vloženie rámčekov. Rohy nadstavku sú tvorené cinkovaným spojom.

Úchyty sú na dvoch stranách nadstavku.

Spoje sú lepené disperzným lepidlom a nie je teda vhodné tento výrobok parafínovať. Môže dôjsť k povrchovému až k hĺbkovému porušeniu lepených spojov. vďaka vysokým teplotám.

Celodrevená konštrukcia, šírka stien 20 mm, je v SR stále obľúbenejšou alternatívou oproti klasickým zatepleným nástavkám. Bežne sa v nich včelári predovšetkým v nížinách, nič ale nenasvědčuje tomu, že by sa v týchto úľoch nedarilo včelám ani vo vyšších nadmorských výškach. Samozrejmosťou je, že sa potom hodí skôr pre silné včelstvá.

Súčasťou úľa je dnes tiež veľmi populárne varroa dno, ktoré je celozasieťované s vysúvacou vložkou. Dno tak možno využiť na pohodlný odber mali.

Drevené úle sa vo včelárstve používajú už tisíce rokov, sú tak osvedčené a nič nenasvědčuje tomu, že by ich v najbližších rokoch malo niečo vytlačiť. Včely utvára zimný chumáč prevažne uprostred nadstavku na šírke 4 až 5 rámikov. V celodrevenom úli majú včely väčšiu citlivosť na zmenu teplôt a na jar tak rýchlejšie vyletú.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť