Späť na: Silikónové formy na sviečky

Silikónová forma na sviečky LZ215

43,60 €
bez DPH: 36,33 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: LZ215
Silikónová forma slúži na odlievanie sviečok z včelieho vosku. Formy sú z kvalitného silikónu, ktorý bezproblému odolá teplote roztaveného vosku. Silikónové formy sú obvykle z jedného kusu, ktorý je rozrezaný aby sa sviečka dobre vyberala.

Silikónové formy na sviečky z včelieho vosku typ - LZ215


Silikónová forma slúži na odlievanie sviečok z včelieho vosku. Formy sú z kvalitného silikónu, ktorý ľahko odolá teplote roztaveného vosku. Silikónové formy sú obvykle z jedného kusu, ktorý je rozrezaný, aby sa sviečka dobre vyberala. Narezanie formy je aj z dôvodu vloženia knôtu. Formy sú konštruované na opakované použitie.

Silikónové formy sú vhodné na odlievanie vosku, mydla, sadry, živice, a pod.

Ako vyrábať sviečky z včelieho vosku.

Pred prvým, alebo pokiaľ nebola dlho používaná tak formu umyte. Môže dochádzať k uvoľneniu silikónového oleja, ktorý treba umyť napríklad jarovou vodou alebo vytrieť obrúskom namočeným v liehu.

Nezabudnite knôt dobre zafixovať. Na fixáciu formy slúži obyčajná gumička, ktorá je dodávaná spolu s formou. V prípade potreby použite gumičiek viac. Guľaté gumičky nie sú vhodné, pretože u kónických foriem schádzajú dole). Na väčšie formy gumičky nie sú vhodné a lepšie ich na fixáciu použiť povrázok, ktorý niekoľkokrát omotáme dookola formy, alebo možno použiť strečovú fóliu.

Vosk sa do foriem nalejte pri teplote cca 100°C. Pri chladnutí vosku vo forme dochádza k zmršťovaniu jeho objemu. Súčasne má vosk pri tuhnutí tendenciu priľnúť k okrajom formy. Konečný tvar sviečky je teda tak trochu závislý od pružnosti materiálu formy. Môže pomôcť prepichnúť stred formy počas tuhnutia a následne otvor doliať ďalším voskom.

Niekedy môže byť problém ak sú vo forme dutiny a ide o nejakú veľmi zložitú formu. V dôsledku zmršťovania vosku vám ubúda objem z týchto miest. Výsledkom sú nedoliate vystúpené časti. Problém vyriešite tak, že najskôr predlejete tieto časti menším množstvom vosku.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť