Späť na: Ostatní zboží

Silikónová forma na sviečky LZ043

30,70 €
bez DPH: 25,59 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: LZ043
Silikónová forma slúži na odlievanie sviečok z včelieho vosku. Formy sú z kvalitného silikónu, ktorý bezproblému odolá teplote roztaveného vosku. Silikónové formy sú obvykle z jedného kusu, ktorý je rozrezaný aby sa sviečka dobre vyberal.

Silikónové formy na sviečky z včelieho vosku typ - LZ043


Silikónová forma slúži na odlievanie sviečok z včelieho vosku. Formy sú z kvalitného silikónu, ktorý ľahko odolá teplote roztaveného vosku. Silikónové formy sú obvykle z jedného kusu, ktorý je rozrezaný, aby sa sviečka dobre vyberal. Narezanie formy je aj z dôvodu vloženie knôtu. formy sú konštruované na opakované použitie.

Silikónové formy sú vhodné na odlievanie vosku, mydlá, sadry, živice, a pod.

Ako vyrábať sviečky z včelieho vosku.

Pred prvým, alebo ak nebola dlho používaná tak formu umyte. Môže dochádzať k uvoľneniu silikónového oleja, ktorý treba umyť napríklad jarovou vodou alebo vytrieť obrúskom namočeným v liehu.

Nezabudnite knôt dobre zafixovať. K fixácii formy slúžia obyčajná gumička, ktorá je dodávaná spolu s formou. V prípade potreby použite gumičiek viac. Okrúhle gumičky nie sú vhodné, lebo u kónických foriem schádzajú nadol). Na väčšie formy gumičky nie sú vhodné a lepšie je na fixáciu použiť špagát, ktorý niekoľkokrát omotáme dookola formy, alebo možno použiť strečovou fóliu.

Vosk sa do foriem nalejte pri teplote cca 100 ° C. Pri chladnutí vosku vo forme dochádza ku zmršťovaniu jeho objemu. Súčasne má vosk pri tuhnutí tendenciu priľnúť k okrajom formy. Konečný tvar sviečky je teda tak trochu závislý na pružnosti materiálu formy. Môže pomôcť prepichnúť stred formy počas tuhnutia a následne otvor doliať ďalším voskom.

Niekedy môže byť problém ak sú vo forme dutiny a ide o nejakú veľa zložitú formu. V dôsledku zmršťovania vosku vám ubúda objem z týchto miest. Výsledkom sú nedolité vystúpené časti. problém vyriešite tak, že najskôr predliate tieto časti menším množstvom vosku.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť