Späť na: Lisy na medzistienky

Ručný lis na medzistienky - hladký

653,68 €
bez DPH: 544,74 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 22191
Lis na medzistienky s hladkými valcami, na prípravu blokov vosku pre finálne valcovanie medzistienk.

Lisy na ručnú výrobu medzistien hladký

Ručný lis na medzistienky . Ručná výroba medzistienok je veľmi jednoduchá a jednoduchá. Už nikdy viac nebudete musieť medzistienky nakupovať. Odporúčame si vopred pripraviť voskové doštičky a nahriať ich v horúcej vode než začnete lisovať. Nezabudnite pre istotu vykonávať dezinfekciu vosku a to varom na 117 °C. po dobu minimálne jednej hodiny. Lisovacie valce je nutné pri lisovaní potierať odlučovacím prostriedkom napríklad srvátkou, jarovou emulziou, emulzie z detského mydla, medový roztok atď.

Výhodou ponúkaných lisov na medzistienky je veľký priemer valca 74 mm, vďaka ktorému sa s lismi ľahšie pracuje. Konkurenčné lisy s priemermi valcov bývajú často cca. 30 mm, či dokonca 14 mm, vďaka čomu síce ušetrí na materiáloch, ale pracuje sa s nimi oveľa horšie.

Využite výhody vlastnej výroby medzistien ako sú 100% istota zdravotnej nezávadnosti (uzavretý kolobeh čistého vosku), 100% istota zloženia (medzistienkia sú krásne ohybné a pružné), možnosť finančnej úspory (urobíte medzistienky priateľom včelárov a investície sa vám možno aj niekedy vrátia), valce lisovanie medzistienk sú kvalitné toto zariadenie vydrží vo Vašom včelárstve po celé generácie až Vašim vnukom.

Lis na medzistienky model hladký parametre: dĺžka 300 mm priemer valca 74mm pohon ručný

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť