Späť na: Polystyrenový úl Dadant US / Blatt 10-12 R

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt - modrý

32,77 €
bez DPH: 27,31 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W1017
Rozmer rámu 43,5 × 30 cm. Slúži ako plodisko, v ktorom sa rozvíja a zimuje včelstvo. Môže tiež plniť funkciu nadstavku na rámiky s medom. Špeciálne tvarovaný pre ľahkú manipuláciu.

Nástavok Dadant Blatt

Rozmer rámčeka 470 x 435 x 300 mm. Slúži ako plodisko, v ktorom sa rozvíja a zimuje včelstvo. Môže tiež plniť funkciu nadstavku na rámiky s medom. Špeciálne tvarovaný pre ľahkú manipuláciu.

Výhody:
do tela sa zmestí 10 rámčekov Dadant Blatt s rozmermi 43,5 × 30 cm - rámčeky je potrebné zakúpiť zvlášť
z tvrdeného polystyrénu
odolnosť voči poveternostným vplyvom
vystužené nadstavky
kalenej frézy
špeciálne výrezy pre ľahké uchopenie a prenášanie
otvory na vetranie (vrátane zátok)
hygienické
ľahké a praktické
poskytuje veľmi dobré podmienky pre rozvoj včelej rodiny
kompatibilný s ostatnými komponentmi polystyrénového úľa Dadant Blatt
prelakované, a preto bezúdržbové po mnoho rokov
bezpečné, bez vyčnievajúcich alebo rušivých častí
používa sa v profesionálnych včelínoch v Poľsku i vo svete
vyrobené v Poľsku


Tento typ úľov je najčastejšie používaný vo svetových včelstvách a je najobľúbenejšou voľbou profesionálnych včelárov využívajúcich kočovné hospodárstvo. Je cenený pre svoju malú veľkosť pre tento typ úľa (10 rámikov namiesto 15 ako u klasického dadantu Blatt) a ľahkosť (použitie polystyrénu) a tiež pre dobré tepelnoizolačné podmienky, ktoré poskytuje včelstvu bez ohľadu na ročné obdobie (v zime udržuje teplo, v lete chráni pred prehriatím).

Aby bolo možné oddeliť nadstavček Dadant Blatt od ďalšieho nadstavka umiestneného vyššie, v ktorom majú včely skladovať med, odporúčame použiť materskú prepážku (je možné zakúpiť samostatne).

Desaťrámkové nadstavky Dadant Blatt je možné skladať na seba, aby sa zväčšil priestor v úli, napr. pre med. Nástavok je možné tiež umiestniť napr. na strôpku pri kŕmení včelstva.

V nadstavci je 1 vetrací otvor. V prípade potreby ju môžete zapojiť alebo zaistiť zátkou so sitkom (je súčasťou sady).

Nástavok Dadant Blatt z polystyrénu je ľahký, ale aby sa dalo ľahko prenášať aj po naplnení červom alebo medom, má špeciálny profil, ktorý uľahčuje jeho uchopenie. Navyše je bezpečný - neobsahuje žiadne vyčnievajúce prvky.

Nástavka bola natretá špeciálnou farbou a nevyžaduje ďalšiu ochranu proti vonkajším podmienkam. Nástavky je možné dezinfikovať roztokom žieravej sódy.

Najcitlivejšie miesta nadstavky, ako sú rohy a výrezy, boli vystužené tvrdým plastom. Nástavky môžete bez obáv umiestniť vo veľkých výškach, napr. pri medobraní alebo pri skladovaní v sklade, alebo ich pri kontrolách sekáčikom zrezať.

Naše nadstavky sa vo včelstvách používajú už mnoho rokov a za tú dobu sme zdokonalili ich konštrukciu tak, aby zlepšila komfort vašej práce vo včelíne a poskytla vašim včelám čo najlepšie podmienky na vývoj. Sme presvedčení, že tieto dva kľúčové prvky majú pozitívny vplyv na produktivitu vášho včelstva.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť

Naposledy navštívené

Polystyrénový nástavok Dadant Blatt - modrý
32,77 €

Dostupnost: