Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Parák na vosk nerez

554,90 €
bez DPH: 462,41 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 8997
Nerezový parák na vosk s lisom, na ľahké získavanie včelieho vosku.

Parák na vosk nerez cz

Nerezový parák na vosk s lisom od českého výrobcu. Vyskúšajte kvalitné nerezové paráky na jednoduché spracovanie včelieho vosku. Varák na vosk môžete použiť s vyvíjačom pary z našej ponuky. Varák má pripojenie na parný vyvíjač. Vyvíjač vháňa paru do priestoru s voskom.

Návod na použitie paráka vosku:

Parák včelieho vosku slúži na získanie čistého včelieho vosku pôsobením vodnej pary na vyrezané plásty a ostatné zvyšky obsahujúce včelí vosk pri včelárstve.

Parák postavíme tak vysoko, aby bolo možné pod spodné hrdlo postaviť plastovú nádobu na zachytenie vytaveného vosku, napr. plastové vedro.

Pomocou sitka vyberieme rozomletú a prepranú hmotu zo suda a po odkvape vody vložíme do vrecka na vosk a vrecko potom do koša paráka vosku. To robíme dovtedy, kým nie je kôš paráka plný. Zavrieme vrchákom a pustíme paru z vyvíjača. Kôš paráka priebežne dopĺňame hmotou po odtavení vosku do doby, kedy už neklesá jeho obsah. Tavenú zmes v paráku je dobré pre väčšiu výťažnosť pri každom doplnení premiešať. Vytavený vosk odteká spodným hrdlom do nádoby. Na konci zvyšnú hmotu v koši vylisujeme postupným uťahovaním lisu na veku.

https://www.vceliobchod.cz/images/1/varak-na-vosk-nerez-00p2.jpg

Veľký varák na vosk

Vonkajší priemer: 24,5 cm
Vnútorný priemer sita: 21,5 cm
Výška paráka 36,5 cm

Recenzie

utorok, 23. máj 2017

Videli sme tento medomet na výstave aj v chode, myslím že najlepší pomer ceny / výkon čo možno nájsť. Lacný medomet pre všetky typy rámikov.

Juraj Tyrpak

štvrtok, 08. január 2015

Podľa referencií som o klasickej poľskej prevedení. Je to lacné, točiť sa bude tiež dobre a to je hlavné. Problém býva dostupnosť tovaru. Poľskí dodávatelia v sezóne nestíhajú dodávať.

Kulich

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť

Naposledy navštívené

Parák na vosk nerezParák na vosk nerez
554,90 €

Dostupnost: