Späť na: Silikónové formy na sviečky

Lukopren N 1522 - 1 kg + katalyzátor

26,14 €
bez DPH: 21,79 €

Dostupnost:
Kód tovaru: N1522
Polymérna stredne viskózna pasta s dobrou zatekavosťou, ktorá po zmiešaní s katalyzátorom vulkanizuje za bežných teplôt na tvrdšiu silikónovú gumu.

Univerzálny silikónový kaučuk Lukopren N 1522

Lukopren N 1522 je pomerne tvrdý a včelári ho používajú hlavne na výrobu foriem medzisteny.

Pre málo členité modely s jednostranným reliéfom je možné použiť na výrobu jednodielnej formy Lukopren N 1522 a N Super.
Pre výrobu včelárskych medzistien získal obľubu ako pevný a tvrdší Lukopren N 1522, tak mäkšie a pružnejšie Lukopren N 5221.

Na odlievanie sviečok bežných tvarov v dvojdielnej forme sa najviac používa Lukopren N Super. Tento kaučuk má tiež najvyššiu zatekavosť a skopíruje aj najjemnejšie reliéf. Pre členitejšie modely sviečok je vhodnejšie zvoliť pružnejšie a mäkšie typy kaučukov ako je Lukopren N 5221

Sviečky klasického zloženia sa vyrábajú zo zmesi parafínu a stearínu, ktorá sa rozpúšťa na vodnom kúpeli. V poslednej dobe sú obľúbené sviečky vyrábané z včelieho vosku. Teplota pri ich odlievaní je cca 70 °C.

Lukopren N 1522

Dvojzložkový silikónový kaučuk je polymérna stredne viskózna pasta s dobrou zatekavosťou, ktorá po zmiešaní s katalyzátorom vulkanizuje za bežných teplôt na tvrdšiu silikónovú gumu. Univerzálny typ na výrobu foriem i odliatkov, rozoberateľných tesnení, zalievanie súčiastok v elektrotechnike.

Balenie: kartón (vrátane katalyzátora); je možné objednať aj vedro 5 a 10 kg - katalyzátor N je nutné objednať potom samostatne.

výroba jednoduchších, tvrdších, pevných, menej pružných foriem, hrubostenných foriem bez pomocného lôžka pre následné odlievanie sadry, betónu, vosku, epoxidové živice, cínu (presné kopírovanie povrchových detailov)
výroba odliatkov, podložiek, prísaviek
separačné alebo maskovacie vrstvy
(ľahko odstrániteľné vplyvom nízkej adhézie k podkladu)
príprava rozoberateľných prírubových tesnení (tepelné a chladiace agregáty)
zalievanie a púzdrenie elektrotechnických zariadení
(mechanická a poveternostná odolnosť)

pre vulkanizáciu kaučuku je nutné presne dávkovať
Lukopren Katalyzátor N

vulkanizát má veľmi nízku adhéziu k väčšine podkladov (možno zlúpnuť), pre jej zvýšenie je nutné použiť podkladový primer - Lukopren Primer A alebo N. Pri výrobe foriem odporúčame separovať predlohu pre ľahšie odformovanie; silikónové formy sa vzhľadom na svoje samoseparačné vlastnosti pri používaní už neseparujú. Kaučuková pasta je prefarbiteľná iba do pastelových odtieňov pomocou Pigmentových pást. Silikónovú gumu je možné jednoducho zlepiť alebo nalepiť jednozložkovým tmelom Lukopren S.

Vzhľad kaučuková odlievacia pasta krémového zafarbenia
Viskozita 10 - 15 Pa.s
Tvrdosť vulkanizátu 53 - 55 °ShA
Ťažnosť vulkanizátu 130 - 140 %
Tepelná odolnosť vulkanizátu - 50 až + 250 °C
Odporúčané dávkovanie Lukopren Katalyzátora N 2,5 - 3 hm. %

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť