Späť na: Včelárske potreby

Kvasinky na výrobu medoviny 50 l - hlboko - VÚ Dol.

3,62 €
bez DPH: 3,02 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 2399
Kvalitné dolské hlbokoprekvášajúce kvasinky a živná soľ na výrobu 50 litrov medoviny.

Dolské hlbokoprekvášajúce kvasinky a živná soľ na výrobu 50 litrov medoviny


Dolské hlbokoprekvášajúce kvasinky a živná soľ na výrobu 50 litrov medoviny. Dolské hlbokoprekvášajúce kvasinky boli vyšľachtené vo Výskumnom ústave včelárskom sro v Dole a majú vhodné vlastnosti na domácu samovýrobu medoviny s vyšším obsahom alkoholu. Kvasinky možno s úspechom použiť aj na výrobu ovocného vína a na nápravu nedokvasenej medoviny. Konzerva kvasiniek má dlhú životnosť. Dolské kvasinky sa najlepšie skladujú pri nižšej teplote (10 – 20 °C). Po otvorení tuby je nutné obsah ihneď použiť na zákvas podľa návodu.

Ako pripravíte dobrú medovinu? - návod

- nedostatočne rozkvasený zákvas – zákvas bol ponechaný pri nízkej teplote alebo po krátku dobu a preto neobsahuje dostatok kvasiniek
- pridanie celej dávky živnej soli do zákvasu namiesto do medového roztoku
- nedostatočná teplota pri 1. kvasení alebo kolísavá teplota (napr. umiestnenie pri kúrení)
- nedostatočné varenie medového roztoku s odstraňovaním peny

Pokiaľ medovina prestala kvasiť a je sladká (v prípade, keď pri varení nebola hustota prekročená nad 26 - 30 sacharometrických stupňov), odporúčame medovinu pretočiť s prevzdušnením (rovnako ako pri 1. stáčaní) alebo prebublať vzduchom a nechať pri teplote 22 - 26 °C . Ak je nízka koncentrácia alkoholu (do 11 %), medovina sa rozkvasí. Po ukončení kvasenia prikročíme k 1. stáčaniu podľa návodu. Pri varení menšieho množstva ako 50 litrov spotrebujte všetky kvasinky, ale iba časť živnej soli (0,3 g na 1 liter).

Doprajte si kvalitnú českú domácu medovinu vďaka Dolským hlboko prekvášajúcim kvasinkám a živnej soli na výrobu 50 litrov medoviny.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť

Naposledy navštívené

Kvasinky na výrobu medoviny 50 l - hlboko - VÚ Dol.Kvasinky na výrobu medoviny 50 l - hlboko - VÚ Dol.
3,62 €

Dostupnost: