Späť na: Chov a výmena matiek

Klietka - izolátor na boj s varoázou 39x24

14,01 €
bez DPH: 11,68 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 0538
Matke obmedzíme pohyb a kladenie iba na niekoľko nami presne určených rámikov. Keďže celý cyklus trvá dlhšie ako je cyklus vyliahnutia včiel, budeme mať v neskoršej fáze zakladané iba tie rámiky, na ktorých bola zaklíckovaná matka a tým získame úplnú kontrolu nad tým, na akých rámcoch môže Varoáza byť.

Klietka pre boj s varoázou 39x24

Skvelá pomôcka na liečbu varoázy bez chémie.
Obsahuje 1x klietku so dvierkami, 1x rámik 39x24
Materiál: polypropylén s tepelnou odolnosťou do 100°C
Atestácia pre styk s potravinami a zdravotné nezávadnosti


Zaklíckovaním matky na rámik

Vyžaduje špeciálnu klietku na rámik a bezpodmienečné dodržanie presnej časovej postupnosti z obrázku nižšie. Matke obmedzíme pohyb a kladenie iba na niekoľko nami presne určených rámikov. Keďže celý cyklus trvá dlhšie ako je cyklus vyliahnutia včiel, budeme mať v neskoršej fáze zakladané iba tie rámiky, na ktorých bola zaklíckovaná matka a tým získame úplnú kontrolu nad tým, na akých rámcoch môže Varoáza byť. Roztoče Varoázy napádajú iba zakladené bunky, teda pri dodržaní časového harmonogramu môžeme docieliť až 97% účinnosti.

Postup

1.deň vložíme zaklíckovaný rámček A do včelstva, 9.deň z rámčeka A zložíme kliecku a vložíme nový rámik B a tento zaklíckujeme. 18. deň vymeníme rámček A zo včelstva a zničíme, z rámčeka B zložíme klietka a tú dáme na nový rámček C, 27. deň vyberieme rámček B zo včelstva, zničíme ho az rámčeka C zložíme kliecku, 36. deň potom vyberieme rámček C a tiež ho zničíme. Teraz by sme mali mať zlikvidovaných minimálne 97% Varoázy bez použitia akejkoľvek chémie.

Ako zabrániť obnoveniu Varoázy

Aby sme znovu nezamorili včelstvo roztočmi Varoázy je treba na napadnutých rámcoch Varoázu zničiť. Najúčinnejším spôsobom je rámiky po vytiahnutí z úľa umiestniť na 48 hodín do mrazničky a následne rámčeky očistiť alebo celé rámčeky zničiť úplne podľa toho ako uznáte za vhodné.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť