Späť na: Literatúra a DVD

Filip Terč - Priekopník modernej apiterapie

12,74 €
bez DPH: 11,58 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 1252
Dr. Filip Terč, lekár českého pôvodu, ktorého životná dráha zaviedla do Mariboru, choval veľkú lásku ku včelám a včelárstvu. Pri liečbe svojich pacientov hľadal neustále nové možnosti.

Filip Terč - Priekopník modernej apiterapie

Dr. Filip Terč, lekár českého pôvodu, ktorého životná dráha zaviedla do Mariboru, choval veľkú lásku ku včelám a včelárstvu. Pri liečbe svojich pacientov hľadal neustále nové možnosti. Včely a včelie produkty, najmä včelí jed, mu pri tom boli prostriedkom hľadania nových možností liečby. Klinické skúsenosti, ktoré opísal v odbornej lekárskej literatúre, mu preto vo včelárskom svete priniesli láskavé označenie "otec apiterapie". Vyhlásením 30. marca, dňa narodenia Filipa Terča, za Svetový deň apiterapie bolo nakoniec jeho odborné úsilie náležite docenené, hoci sa počas svojho života prinajmenšom v lekárskych kruhoch takého ocenenia nedočkal.

Medzinárodné sympózium o apiterapii konané v marci 2012 na zámku Hompoš bolo podnetom pre vznik knihy o Terčovom živote a diele vychádzajúcej z odbornej literatúry, archívnych zdrojov a svedectva rodinných príslušníkov. Dr. Gregor Pivec, sám lekár a včelár amatér a súčasne odborník na dejiny lekárstva, v knihe predstavil význam práce vykonanej Filipom Terčom, ktorá ovplyvnila rozvoj apiterapie po celom svete. V vodu predstavuje počiatky apiterapie a hovorí a symbolické úlohu včely v dejinách ľudstva. Nasleduje hlavná časť venovaná Terčovej životnej dráhe, odbornej lekárskej práci, včelárstvu, pedagogickej a populárno-publicistickej činnosti a spoločenskej angažovanosti. Zdôrazňuje tiež vrstevnatosť jeho osobnosti postihujúcu nielen Terčovo odborné pôsobenie, ale aj všeobecné ľudské hodnoty.

Priekopník modernej apiterapie, Autor: Filip Terč
Vydavateľstvo: Pracovná spoločnosť nadstavkových včelárov CZ, Rok vydania: 2017, Počet strán: 104
Rozmer: 240x170 mm (farebné obrázky a ilustrácie)
Väzba: Pevná bez prebalu lesklá, ISBN: 978-80-270-2758-3, EAN: 9788027027583

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť