Späť na: Literatúra a DVD

Ekologické včelárčenie - David Gerstmeier

18,65 €
bez DPH: 16,96 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 11570
Základné pravidlo ekologického včelárstva znie: potreby, nároky a vitalita včelstiev stoja nadovšetko.

Ekologické včelárčenie - David Gerstmeier

Základné pravidlo ekologického včelárenia znie: potreby, nároky a vitalita včelstiev stojí nadovšetko, množstvo vyprodukovaného medu je až na druhom mieste. Často totiž zabúdame, že hlavný profit zo včiel nie je – ako sa všeobecne traduje – zdravý med, ale ich opeľovacia schopnosť, ktorá nám zaisťuje obživu.

Cieľom alternatívneho prístupu ku včelám je hlavne pochopiť, ako včely žijú, čo potrebujú, aby boli zdravé, a umožniť im, aby mohli uplatniť svoj prirodzený rozmnožovací pud, teda rojenie. Až potom aj nám dajú kvalitný med, nehľadiac na to, že pri hľadaní potravy akosi mimovoľne opeľujú rastliny, bez ktorých by sme ako ľudstvo vyhynuli.

Autori, profesionálni nemeckí včelári, ukazujú cestu, ako sa zodpovedne o svoje včelstvá starať, aby boli silné, vitálne a následne dávali aj zdravý med. Vracajú sa k tradičným metódam včelárčenia, kladú dôraz na prirodzenú stavbu a rozmnožujú svoje včelstvá rojením. Ich kniha nie je klasická a návodná príručka, ale publikácia, ktorá ukazuje cestu, akú môže človek dospieť k maximálne prirodzenému včeláreniu. A základom tohto prístupu je predovšetkým premena jeho myslenia a vzťahu ku včelám. Základné pravidlo ekologického včelárenia znie: potreby, nároky a vitalita včelstiev stojí nadovšetko, množstvo vyprodukovaného medu je až na druhom mieste. Často totiž zabúdame, že hlavný profit zo včiel nie je zdravý med, ale ich opeľovacia schopnosť.

Nakladateľ: Grada
ISBN: 978-80-271-2015-4
Rok vydania: 2020
Jazyk: Slovenčina
Väzba: pevná bez prebalu
Počet strán: 176

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť