Späť na: Včelárske potreby

Ďatelina plazivá JURA - 1 kg

21,01 €
bez DPH: 17,50 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 06129
Je to významná medonosná rastlina, pre včelárov je dôležitá veľmi dlhá doba kvitnutia, a to od mája do októbra. Na kvetoch možno často vidieť aj celý rad ďalších druhov včiel samotárok.

Ďatelina plazivá JURA - 1 kg

Ďatelina plazivá je plazivá alebo poliehavá, bielo kvitnúca bylina pestovaná pre svoju vysokú kŕmnu hodnotu. Je jednou z najdôležitejších ďatelinovín a je takmer kozmopolitným druhom.

Dobre sa mu darí na nezatienenom mieste vo vlhkej, hlbokej, piesočnatohlinitej alebo ílovitej, slabo kyslej í mierne zásaditej pôde bohatej na živiny. Vďaka svojmu nízkemu vzrastu dobre znáša zošliapávanie a rastie aj na narušovaných miestach. Je rastlinou cudzoopelivou, opeľovačom býva predovšetkým včela medonosná. Dobu kvitnutia máva od mája do októbra. Kvetenstvo sa vytvára po pokosení alebo po vypasení porastu opakovane, svojim vitálnym rastom zvyšuje výnosy druhé a tretie kosenia. Pastva a časté kosenie (trikrát ročne) predlžujú jeho vytrvalosť na stanovišti, pri jednosečnom využívaní alebo mulčovaní z porastov ustupuje. Po zasiatí sa vyvíja pomaly av prvom roku aj málo kvitne, až v druhom či treťom roku dosahuje plnú výnosnosť. Z jari obrastá veľmi skoro a patrí medzi ďatelinoviny vyznačujúce sa dobrú produkciu po celú vegetačnú dobu.

Výsev: 3 - 5 kg na 1 ha

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť