Späť na: Doplnky k úľom

Česnový vrecko na odber peľu 37,5 cm

6,70 €
bez DPH: 5,59 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 02441
Peľochyt cesnový na odber peľu dĺžky 37,5 cm. Pylochyt je pomôcka pre odber rúzkového peľu.

Česnový vrecko na odber peľu X cm

Pylochyt na zber rúzkového peľu sa pripevní priamo na česno pred cesnovýotvor. Ak sa chce včela dostať do úľa, tak musí cez pylochyt. Včela prelieza cez úzky kruhový otvor v pylochytovej mriežke a pri prieleze stratí peľové rúsky . Peľ následne padá do zbernej nádobky.

Výhoda cesnového pylochytu oproti pylochytovým mriežkam vstavaných na dne je tá, že sa dá ľahko pridať a dať preč z úľa. Ďalšou výhodou je, že peľ sa zbiera v samostatnej zbernej nádobky, ktorá dobre vetrá. Čerstvý peľ je vlhký a môže ľahko splesnivieť.

Peľochyt zle prichytiť na rôzne typy úľov. Pri umiestňovaní pylochytu dajte pozor, aby nikde nebola medzera. Pylochyty sťažuje včelám priechod a tie si chcú vždy nájsť najjednoduchšiu cestu do úľa. Je vhodné použiť pylochyty na všetkých úľoch, ak sú pri sebe, aby včely nezalietavali do iného, ​​kde pylochyt nie je použitý. Štrbina nad vetracou miskou slúži na vylietavanie včiel z úľa, čo pomáha, pretože nemusí ísť cez otvory pylochytu. Jednoduchým preklopením peľochytovej mriežky môžete regulovať zber peľu. Dĺžka 37,5 cm a výška 9 cm.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť