Späť na: Doplnky k úľom

Česnový vrecko na odber peľu 37,5 cm

7,29 €
bez DPH: 6,07 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 02441
Peľochyt cesnový na odber peľu dĺžky 37,5 cm. Pylochyt je pomôcka pre odber rúzkového peľu.

Česnový vrecko na odber peľu 37,5 cm

Pylochyt pre zber rúskového peľu sa pripevní priamo na cesno pred cesnovýotvor. Ak sa chce včela dostať do úľa, tak musí cez pylochyt. Včela prelieza cez úzky kruhový otvor v pylochytovej mriežke a pri prieleze stratí peľové rúsky. Peľ následne padá do zbernej nádobky.

Výhoda cesnového pylochytu oproti pylochytovým mriežkam vstavaných na dne je tá, že sa dá ľahko pridať a dať preč z úľa. Ďalšou výhodou je, že peľ sa zbiera v samostatnej zbernej nádobky, ktorá dobre vetrá. Čerstvý peľ je vlhký a môže ľahko splesnivieť.

Peľochyt zle prichytiť na rôzne typy úľov. Pri umiestňovaní pylochytu dajte pozor, aby nikde nebola medzera. Pylochyty sťažuje včelám priechod a tie si chcú vždy nájsť najjednoduchšiu cestu do úľa. Je vhodné použiť pylochyty na všetkých úľoch, pokiaľ sú pri sebe, aby včely nezalietavali do iného, ​​kde pylochyt nie je použitý. Štrbina nad vetracou miskou slúži na vylietavanie včiel z úľa, čo pomáha, pretože nemusí ísť cez otvory pylochytu. Jednoduchým preklopením peľochytovej mriežky môžete regulovať zber peľu. Dĺžka 37,5 cm a výška 9 cm.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť