Späť na: Včelárske potreby

Pestrec mariánsky - 0,5 kg

2,76 €
bez DPH: 2,30 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 0613
Pestrec mariánsky latinsky Silybum marianum je veľmi atraktívna rastlina pre včely. Ide o liečivú rastlinu, ktorá je veľmi pichľavá a dorastá do výšky jeden až jeden a pol metra.

Pestrec mariánsky - osivo pre včely 0,5 kg

Pestrec mariánsky latinsky Silybum marianum je veľmi atraktívna rastlina pre včely. Ide o liečivú rastlinu a než začne sklerotisovať môže byť použitý aj ako chutná kŕmna plodina. Pestrec mariánsky je veľmi pichľavá bodliakovitá rastlina vysoká jeden až jeden a pol metra. Zo zväzkovitého koreňa vyrastá priama, dole husto, hore zriedkavejšie olistená lodyha s dreňou. Pevné, striedavé, sediace, ostro zúbkované, chobotnato laločnaté listy majú na okrajoch pichľavé ostne a sú bielo mramorované. Jednotlivé ostnaté, hákovito zahnuté koncové úbory so štetinatým lôžkom as rúrkovitými kvetmi majú svetlo až tmavo červenofialovú farbu.

Plodom je nažka s asi 1,5 až 2 cm páperím, ktorý jej umožňuje lietať. V jednom úbore sa nachádza okolo sto plodov.

Výsev: Semená vysievame priamo na záhon do riadkov vzdialených od seba 50 cm a do hĺbky 2–3 cm od konca marca do konca apríla, keď teplota pôdy dosiahne minimálne 5 °C. Klíčenie trvá približne tri týždne, ale túto dobu môžeme skrátiť skoro o polovicu, keď semená pred výsevom namočíme na niekoľko hodín do teplej vody.

Kvitne podľa oblastí od júla do septembra.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť