Späť na: pastovanie medu

Zariadenie na pastovanie Lysón 400V obj. 50 l - autom.

905,50 €
bez DPH: 754,58 €

Dostupnost:
Kód tovaru: W20088
Zariadenie na pastovanie medu s objemom 50 l. Pastovacie zariadenie má miešadlo s časovým spínačom.

Zariadenie na pastovanie medu - 50 l - automat 400V


Zariadenia na pastovanie medu s objemom 50 l . Pastovacie zariadenie má miešadlo s časovým spínačom, takže automaticky pastuje samo podľa nastavených intervalov.
Výkon miešadla 180 W, 380V.
Automatická regulácia

Čerstvý med po vytočení krásne číry. Po nejakom čase však prirodzene skryštalizuje. Ideálna teplota na kryštalizáciu je 16-18 °C. Pri vyšších teplotách, kryštalizácia prebieha pomalšie a kryštály sú väčšie.

Zahriatie nad teplotu 40 ° C med opäť stekutí a kryštály sa rozpúšťajú. Pastovacie zariadenie umožňuje pozvoľnú kryštalizáciu aby med dosiahol ideálnu pastovitú konzistenciu, podobnú ako majú čokoládové krémy pre deti. Tento proces zahŕňa cyklické prevzdušňovanie a občasného miešania po niekoľko dní až med dosiahne požadovanej pastovej konzistencie. Prevzdušňovanie sa koná počas miešania. Miešanie sa vykonáva niekoľkokrát denne po dobu asi 10 až 15 minút. Pastovanie je proces rozdrobovania kryštálov medu do tej doby než dosiahne pastovú konzistenciu.

Riadiaca jednotka pastovadla je prednastavená a automaticky riadi činnosť miešadla. Nastavenie intervalov pastovania je dané výrobcom na interval 15 minút miešania a 1 hodina pauzy. Počet pastovacích cyklov záleží na vami zvolenom čase.

Vypočítava sa tak že pastovadlo 15 minút pracuje a miešadlo sa točí a následne vždy 1 hodinu stojí a nevykonáva žiadnu činnosť. Tak je docielené optimálne napastovanie medu. Napríklad pri 24 hodinovom cykle je 20 cyklov kedy motor pastuje po 15 minútach a 19 cyklov prestávok po dobu 1 hodiny. Pokiaľ si zakúpite pastovadlo s ohrevom, tak je možné vypnúť hodinový čakací interval a je možné pastovadlo použiť aj na štecovanie medu.

Nádoba: nerezový plech OH18N9
Prevádzkové napätie: 230V / 50Hz
Výkon motora: 0,18 kW
Rýchlosť otáčania pri pastovaní je 36 otáčok za minútu
Objem: 50 l
Priemer: 400 mm
Výška: 440 mm
Hmotnosť: 22 kg

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť