Späť na: Úle Langstroth

Včelí úľ Langstroth

114,39 €
bez DPH: 95,33 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 9000
Kompletný úľ Langstroth sa skladá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavok Langstroth 2/3 a veka. Jedná sa o celodrevenú neuteplenú konštrukciu úľa.
Materiál na veku
Dno úľa

Včelí nadstavkový úľ Langstroth

Kompletný úľ Langstroth sa skladá z varroadno Langstroth (podmet 10 cm), 4 x nástavok Langstroth 2/3 a veka. Jedná sa o celodrevenú neuteplenú konštrukciu úľa. Nástavky sú dodávané rozložené (jednoduché zloženie) a nemajú cesnové očko (možno ho ľubovoľne vyvŕtať podľa vašich potrieb).

Langstroth je jednoduchý a svetovo najrozšírenejší úľový systém. Moderné nadstavkové úle sa môžu pýšiť svojimi dobrými vlastnosťami, ktoré využívajú racionálne a ekonomicky mysliaci včelári. K hlavným prednostiam úľa patrí jeho jednoduchá a včelstvu prispôsobená konštrukcia. Je zaistené bezproblémové ošetrovanie včelstiev. Úlu nechýba vysoký podmet a voľné rozostavenie je možné bez dodatočných ochranných zariadení. Úľ je ľahko a rýchlo prepravovaný. Nástavky majú po bokoch vyfrézované úchopy pre ľahšiu manipuláciu. Konštrukcia nadstavkového úľa Langstroth je jednoduchá a prispôsobená potrebám včelstva. Na výrobu sa používa ako materiál drevo, ktoré sa za mnoho rokov už tisíckrát osvedčilo. Plásty sa vyťahujú nahor, vďaka čomu musíte prekonať iba vzdialenosť rovnú výške rámu. Postavenie v jednom rade sa hodí ako na lúku, tak aj záhradu či do lesa

Recenzie

štvrtok, 20. november 2014

Rámčeky nie českú rámkovou mieru. Pekné ale chcelo by to aj na slovenský typ B

Andrer Pavolkej

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť