Späť na: Varáky na vosk

Vařák na vosk - ner. pre 1 vyvíjač CZ

559,30 €
bez DPH: 466,08 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 08333

Väčší tavivo na vosk - Vařák + 2 x generátora pary. Parák je určený k ľahkému a rýchlemu vytavenie vosku z rámikov alebo zo súšou ...

Vařák na vosk nerezový s 1 vyvíjačom pary CZ.

Menšie tavivo (Vařák) na vytavenie vosku + 1 x vyvíjač pary. parák pre rýchle a bezproblémové vytavenie vosku z rámikov alebo zo súšou. Vytavovaní prebieha s pomocou vodnej pary, ktorú vytvára jeden parný vyvíjač, ktorý je súčasťou variča. Parné nerezové tavivo na vosk sa skladá z nerezovej nádoby a sitá na rámiky alebo súše.

Výborné nerezové tavivo s dvoma vyvíjači ponúka vysokú efektivitu a úsporu energií a peňazí. Česká výroba, masívne a robustné prevedenie.

Parák pre tavenie včelieho vosku vhodný na vytavenie starých voskových rámikov, súšou, vosti, alebo viečok s pomocou pary. Para ohreje vosk a košieľky sa zosunú ku dnu na sito. Do variča sa dá vkladať aj staré vyrezané vosť alebo trubčina v rozumnom rozsahu k celým rámkům. Nemožno do variča vložiť veľké množstvo vyrezaných rámikov, pretože by došlo k veľmi zdĺhavému vytavovaní. Vosk vyteká samovoľne do vedľa umiestnenej nádoby.

Návod na prácu s nerezovým parákom s dvoma vyvíjači: Naplňte kôš rámčeky alebo voštími. Vařák priklopte vekom. Zapnite generátora pary. Počkajte na vytvorenie pary a vytečeniu vytaveného vosku. Po vytavenie vosku vyberte rámiky a očistite kôš od košieľok a zvyškov. Potom vložte novú várku. Nakoniec ešte za tepla vyčistite kôš vrátane dierok prípadne aj priestor pod košom od zvyškov nečistôt.

Parák je ideálny pre rýchle tavenie celých rámikov pomocou pary. Ako zdroj pary využíva dvoch generátorov pary ktoré ústia do priestoru pod sito, čím dochádza k vynikajúcemu vyváranie práve odspodu a postupne. Kapacita okolo 12 ks rámikov 39x24, menších viac. Veľkosť samozrejme aj pre Langstroth.

Rozmer: výška 57 cm, šírka 34 cm, dĺžka 40 cm. Priemer otvorov v site 5 mm. Hrúbka plechu je 2mm. Vyrábané v Čechách, zvárané ručne.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť