Späť na: Potreby pre prácu s voskom

Varák na vosk a vyvíjač pary Swiss Biene 2,2 kw - plast


Dostupnost:
Kód tovaru: 3918
Parný vyvíjač k ľahkému taveniu vosku na 220 až 240 V / 50 Hz / 2200 W. Parný vyvíjač vytvára paru, ktorá...

Varák na vosk elektrický - varná nádoba z plastu - parný vyvíjač 2Kw


Parný vyvíjač na ľahké tavenie vosku s plastovou nádobou na 220 až 240 V / 50 Hz / 2200 W. Parný vyvíjač generuje paru, ktorá vytavuje vosk z diela. Dielo ponechajte v rámcoch ako napr. pri tavení v slnečnom tavive. Odpadne vám práca s vyrezávaním súší.

Návod na použitie parného vyvíjača: Otvorte skrutku v mieste prívodu vody, nalejte 3 litre vody a skrutku späť utiahnite. Upevnite hadicu do prístroja a druhý koniec do otvoru v plastovej nádobe. Elektrickú šnúru prístroja zapojte do zásuvky. Vyčkajte 30 až 40 minút, kým vyteká vosk. Potom vyvíjač odpojte zo zásuvky a opatrne otvorte vrchnák plastovej nádoby. Pozor na unikajúcu paru. Postupne vyberte vytavené rámiky s vyvareným dielom a za tepla ich očistite. Naskladajte do plastovej nádoby nové rámiky určené v vytavení a dolejte vodu do prístroja. Tri litre vody sa ohrievajú cca 10 až 15 minút. Túto dobu je možné skrátiť použitím horúcej vody. Toto množstvo vody vystačí na asi 50 minút prevádzky prístroja. Odporúčame používať destilovanú vodu, zamedzí sa tým ukladaniu vodného kameňa a tým pádom aj poškodeniu vyvíjača. Vyskúšajte plastový elektrický varák na vosk.

Súčasťou je parný vyvíjač, forma na vosk, plastová nádoba.

Pri napĺňaní a vyprázdňovaní vody z prístroja musí byť prístroj vypnutý z elektriny. Z dôvodu nebezpečenstva popálenia horúcou parou, je nutné vždy 2 minúty pred otvorením hornej skrutky počkať. Prístroj sa pri nedostatku vody automaticky vypne. Pokiaľ k tomu dôjde, doplňte ihneď studenú vodu a prístroj sa automaticky opäť zapne. Úplnému vypareniu vody by ste mali predísť a vylúčiť ho napr. použitím spínacích hodín. Pri poruche vyvíjač vypnite, skontrolujte množstvo vody, skontrolujte, či hadica, ktorú vedie para nie je upchatá, skontrolujte prívod elektriny. Výška plastovej nádoby je 55 cm. Vnútorná výška pod vrchnák je 51,5. Dolný vnútorný priemer je 38 cm a horný vnútorný priemer je 46 cm.

Plastový elektrický varák na vosk sa používa na umiestnenie rámikov. Je vyrobená z tepelne odolného plastu. Do plastovej nádoby je možné umiestniť 12 až 15 rámikov veľkosti 39x24 alebo 20 polorámkov. Plastová nádoba je možné nahradiť polystyrénovými nadstavkami, v ktorých sú plásty normálne zavesené alebo doma vyrobenou izolovanou komorou s max. objemom dvoch nadstavkov 39x24 alebo troch nadstavkov pre nízke rámiky.

Na urýchlenie a skvalitnenie ťažby vosku je výborné plastovú nádobu zaizolovať dekou, molitanom či plsťou. Plastový varák na vosk postavte šikmo na zvýšenú plochu. Pod vývodový otvor umiestnite nádobu na vytekajúci vosk. Hadicu pre prívod pary zasuňte do príslušného otvoru cca v 1/3 nádoby. Vosk začína vytekať už po 30 minútach. Para tiež perfektne sterilizuje rámiky.


Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť