Späť na: Včelárske potreby

Ručný lis na medzisteny - hladký

601,39 €
bez DPH: 501,16 €

Dostupnost:
Kód tovaru: 22191
Lis na medzisteny s hladkými valcami, na prípravu blokov vosku pre finálne valcovanie medzisten.

Lisy na ručnú výrobu medzisten hladký

Ručný lis na medzisteny. Ručná výroba medzistienok je veľmi jednoduchá a jednoduchá. Už nikdy viac nebudete musieť medzisteny nakupovať. Odporúčame si vopred pripraviť voskové doštičky a nahriať ich v horúcej vode ako začnete lisovať. Nezabudnite pre istotu vykonávať dezinfekciu vosku a to varom na 117°C. po dobu minimálne jednej hodiny. Lisovacie valce je nutné pri lisovaní potierať odlučovacím prostriedkom napríklad srvátkou, jarovou emulzií, emulzie z detského mydla, medový roztok atď.

Výhodou ponúkaných lisov na medzisteny je veľký priemer valca 74 mm, vďaka ktorému sa s lismi ľahšie pracuje. Konkurenčné lisy s priemermi valcov bývajú často cca. 30 mm, či dokonca 14 mm, vďaka čomu síce ušetrí na materiáloch, ale pracuje sa s nimi oveľa horšie.

Využite výhody vlastnej výroby medzisten ako sú 100% istota zdravotnej nezávadnosti (uzavretý kolobeh čistého vosku), 100% istota zloženie (medzisteny sú krásne ohybné a pružné), možnosť finančnej úspory (urobíte medzisteny priateľom včelárov a investície sa vám možno aj niekedy vrátia), valce lisovanie medzistien sú kvalitné toto zariadenie vydrží vo Vašom včelárstve po celé generácie až Vašim vnukom.

Lis na medzisteny model hladký parametre: dĺžka 300 mm priemer valca 74mm pohon ručné

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť