Späť na: Včelárske potreby

Ručný lis na medzisteny - gravírovaný

981,82 €
bez DPH: 818,18 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 22192
Ručný lis na medzisteny s gravírovanými valcami, ktoré sa používajú na finálne lisovanie medzisten.

Lis na ručnú výrobu medzisten s bunkami

Ručný lis na medzisteny sa skladá z dvoch častí. Ručná výroba medzistienok je veľmi jednoduchá a jednoduchá. Už nikdy viac nebudete musieť medzisteny nakupovať. Odporúčame si vopred pripraviť voskové doštičky a nahriať ich v horúcej vode ako začnete lisovať. Nezabudnite pre istotu vykonávať dezinfekciu vosku a to varom na 117°C. po dobu minimálne jednej hodiny. Lisovacie valce je nutné pri lisovaní potierať odlučovacím prostriedkom napríklad srvátkou, jarovou emulzií, emulzie z detského mydla, medový roztok atď.

Výhodou ponúkaných lisov na medzisteny je veľký priemer valca 74 mm, vďaka ktorému sa s lismi ľahšie pracuje. Konkurenčné lisy s priemermi valcov bývajú často cca. 30 mm, či dokonca 14 mm, vďaka čomu síce ušetrí na materiáloch, ale pracuje sa s nimi oveľa horšie.

Využite výhody vlastnej výroby medzisten ako sú 100% istota zdravotnej nezávadnosti (uzavretý kolobeh čistého vosku), 100% istota zloženie (medzisteny sú krásne ohybné a pružné), možnosť finančnej úspory (urobíte medzisteny priateľom včelárov a investície sa vám možno aj niekedy vrátia), valce lisovanie medzistien sú kvalitné toto zariadenie vydrží vo Vašom včelárstve po celé generácie až Vašim vnukom.

Lis na medzisteny z hliníkovej zliatiny na oceľovom jadre má parametre: veľkosti buniek 5,3 mm (možno objednať aj iné rozmery, napr. 4,6 alebo 4,9 mm), dĺžka 300 mm, priemer valca 74mm, váha lisu cca 45 kg, pohon ručný.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť