Späť na: Voskové medzisteny

Medzisteny z včelieho vosku r.m. 42x17 - nelámavé

17,41 €
bez DPH: 14,51 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 22024
Za studena lisované voskové medzisteny na 42x17. Medzisteny CZ od českého výrobcu. Pravidelný test na prítomnosť prafínu.

Za studena lisovanej voskovej medzisteny na 42x17. Medzisteny CZ od tradičného českého výrobcu pre rámkovú mieru 42x17. Rozmer medzisteny je 400x150 mm. Sú vyrábané z kvalitného, ​​čistého včelieho vosku, výhradne vykupovaného na území českej republiky. Počas výrobného postupu je vosk niekoľkokrát dezinfikovaný pre absolútnu mikrobiálnu nezávadnosť, sú vyrobené a predlisované absolútne rovnako, môžete si tak byť istí, že ich v 1 kg kúpite zakaždým rovnaké množstvo, čo je približne 19 medzistienok. Väčšina včelárov ich do rámu prirába k hornej lúčke, pretože si včely ľahšie dostavia spodnú medzeru, bočné medzery sa na oboch stranách zachovávajú rovnako veľké. až 2 mm.

Na niektorej dodávke medzisten sa pri dlhšom skladovaní, alebo skladovaním v chlade vytvára na povrchu svetlá vosková vrstvička (patina, tzv. voskový kvet). Voskový kvet je prirodzená estetická zmena, ktorá nemá vplyv na kvalitu ani funkčnosť medzistien. Môžete ju veľmi ľahko odstrániť teplým vzduchom, ponechaním chvíľku na slnku atď.

Medzisteny sú pravidelne testované na prípadnú kontamináciu parafínom v laboratóriách VŠCHT. Jedná sa o FTIR analýzu voskov. Napíšte nám a pošleme Vám aktuálne výsledky rozboru.

Medzisteny sú valcované za studena. Medzisteny sa potom nelámu a ľahko sa s nimi pracuje. Výroba medzisten prebieha za kontroly veterinárnej správy. Výrobca je certifikovaným výrobcom medzisten. Každý cetifikovaný výrobca je povinný vosk pri výrobe sterilizovať na 117 °C po dobu jednej hodiny, tým sa vosk zbaví choroboplodných zárodkov ako je napríklad včelí mor. Medzisteny sú vyrábané bez pridávania chémie, to znamená, že sa pre čistenie vosku nepoužívajú žiadne kyseliny. Čistenie vosku prebieha postupne filtráciou.

Hmotnosť medzistienok: 1 kg. V 1 kg je cca 19 kusov medzistienok.


Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť