Späť na: Medomety

Medomet Mellarius 4 r. s 230V el. strom P45

674,34 €
bez DPH: 561,95 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: M209

Tangenciálny medomet na štyri rámiky s elektrickým pohonom 230 V s výkonom 110W. Šírka koša je 27 cm. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúce atesty na styk s potravinami. Vrcholné prevedenie s kónickým dňom a mnohými ďalšími inovatívnymi prvkami.

Tangenciálny medomet na štyri rámiky s elektrickým pohonom 230 V s výkonom 110W. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúce atesty na styk s potravinami. Vrcholné prevedenie s kónickým dňom a mnohými ďalšími inovatívnymi prvkami.

O medometoch Mellarius radu MaxiLine

Vrcholná ponuka našich medometov. Medomet Mellarius Maximus je zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti. Tieto medomety sú vyrábané zo silnejších nerezových plechov (0,8 až 1 mm) a sú vybavené masívnymi nohami, ktoré zvyšujú stabilitu medometu. Každý medomet Mellarius v prevedení Maximus je vybavený šikmým dnom, vďaka ktorému med pohodlne steká k výpustnému kohútiku. Nie je tak nutné ich nijako nakláňať ani s nimi ďalej manipulovať. Široká škála ručných aj elektrických medometov v tangenciálnom alebo radiálnom variante.

Moderná konštrukcia

Medomety radu Mellarius Maximus majú modernú konštrukciu, s možnosťou demontáže nôh. Bubny medometu je vyrobený z nerezovej ocele, určenej pre potravinárske účely o dostatočnej hrúbke (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celá konštrukcia medometov je vyrábaná za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladné povrchy, ktoré možno ľahko čistiť.

Koše medometov sú vyrábané s hustejšou sieťou nerezových drôtov, vďaka tomu je sila plástu pri vytáčaní rozložená na väčšiu plochu a nedochádza tak na zarezávanie drôtov do včelieho diela. Na výrobu košov sú použité kruhové tyče, ktoré sú odolné proti krúteniu. Kruhové povrchy bez ostrých hrán sa tiež ľahšie čistí.

Medomety sú opatrené inovatívnym kónickým dňom, do ktorého je v jeho najnižšej časti zapustený navarený nerezový kohút so strihovým uzáverom. Máte tak istotu, že z medometu vždy vytečie všetok med úplne bezo zvyšku.

Inovatívny je aj systém nôh, ktoré sú na medomete rozmiestnené a pripevnené tak, aby celý medomet dosiahol maximálnu stabilitu. Nohy sú z masívneho materiálu a svojou vlastnou váhou prispievajú k stabilite pri vytáčaní. Vďaka jednoduchému, ale pevnému spojeniu je možné nohy jednoducho zložiť, čím sa stane celý medomet oveľa skladnejší a vy ho môžete bezpečne uložiť do ďalšieho použitie.

Jednoduchá demontáž

Systém pohonu je vždy umiestnený v hornej časti medometu, čo poskytuje možnosť ľahké údržby. Vďaka tomuto riešeniu je kôš medometu v spodnej časti voľne umiestnený na guličkovom ložisku. Pohon je umiestnený na upínacej lište, na ktorej sú zároveň široké pánty pre kryty z plexiskla. Upínacia lišta s pohonom je dostatočne masívne, opäť z lešteného nerezového materiálu, pre jednoduchú údržbu. Po sňatí hornej lišty s pohonom, ktorá je pripevnená dvoma hviezdicovými skrutkami, je možné celý pohon jednoducho zložiť. Rovnako jednoducho vyberiete celý kôš z medometu a môžete ľahko celý medomet aj kôš zvlášť vyčistiť.

Overený pohon s možnosťou zmeny otáčok

Medomety radu Maxima sú osadené spoľahlivým elektromotorom s dostatočným výkonom 110 W. Tieto motory sú osadené vlastným ventilátorom, pre lepšie chladenie. Súčasťou motora je robustný manuálny systém plynulej regulácie otáčok. Prevod sily motora do koša medometu je zaistený mechanickou prevodovkou pre optimálny rozsah otáčok vytáčania.

Motor umožňuje zmenu otáčok a teda zmenu smeru otáčania celého koša, čo zvyšuje pohodlie pri vytáčaní. Včely majú tendenciu stavať bunky v ľahkom sklone (4 ° až 5 °) hore - tak aby z nich ukladaný med nevytekal, navyše takto uložený med zaistí istú stabilitu plástu. Pre včelárov to má nevýhodu, pretože keď plástov uloží do medometu, mieria bunky jedným smerom, a ak je tento smer proti smeru otáčania, potom med zle vyteká a môže sa stať, že v plástkach časť medových zásob zostane. Preto je výhodou mať medomet s možnosťou obojstranného vytáčania.

Technické parametre medometu

 • Šírka koša: 27x48 cm
 • Typ koša: klasický
 • Výška medometu v zmontovanom stave: 104 cm
 • Výška medometu vrátane pohonu: 120 cm
 • Výška kohúta od zeme: 38 cm
 • Vonkajší priemer bubna: 45 cm
 • Motor: 110 W
 • Regulácia: plynulá, manuálna
 • Smer otáčania: oba

Hlavné výhody medometu

 • Kónické dno so zapusteným kohútikom – vždy vytečie všetok med.
 • Kvalitné nerezové materiály s lešteným povrchom.
 • Používané koše majú hustú mriežku – neničia včelie plásty.
 • Jednoduchý systém rozloženia nôh – ľahké skladovanie.
 • Jednoduché demontovanie pohonu a koša medometu – pohodlné čistenie.
 • Kvalitný elektrický motor 110 W

Medomety sú z oficiálnej nemeckej distribúcie. Podľa dispozícií skladu sú dodávané s čiernymi alebo šedými nohami. Motor 110W je dodávaný v modrom, červenom alebo bielom prevedení.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť