Späť na: Medomety

Medomet Mellarius 3/9 r. ručný s veľkou kľukou P52

462,15 €
bez DPH: 385,12 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: M216

Tangenciálny medomet na tri alebo deväť rámikov s ručným pohonom, ktorý disponuje voľnobežkou a brzdou. Šírka koša je 34 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúce atesty na styk s potravinami. Vrcholné prevedenie s kónickým dnom a mnohými ďalšími inovatívnymi prvkami. Tento medomet je osadený radiálne tangenciálnym košom, kedy ho môžete používať ako trojrámkový tangenciálny alebo deviatich rámový radiálne.

Tangenciálny medomet na tri alebo deväť rámikov s ručným pohonom, ktorý disponuje voľnobežkou a brzdou. Šírka koša je 34 cm, medomet je teda vhodný na väčšinu rámikov. Medomet je vyrobený z leštených nerezových plechov, spĺňajúce atesty na styk s potravinami. Vrcholné prevedenie s kónickým dnom a mnohými ďalšími inovatívnymi prvkami. Tento medomet je osadený radiálne tangenciálnym košom, kedy ho môžete používať ako trojrámkový tangenciálny alebo deviatich rámový radiálne.

O medometoch Mellarius radu MaxiLine

Vrcholná ponuka našich medometov. Medomet Mellarius Maximus je zárukou vysokej kvality a dlhej životnosti. Tieto medomety sú vyrábané zo silnejších nerezových plechov (0,8 až 1 mm) a sú vybavené masívnymi nohami, ktoré zvyšujú stabilitu medometu. Každý medomet Mellarius v prevedení Maximus je vybavený šikmým dnom, vďaka ktorému med pohodlne steká k výpustnému kohútiku. Nie je tak nutné ich nijako nakláňať ani s nimi ďalej manipulovať. Široká škála ručných aj elektrických medometov v tangenciálnom alebo radiálnom variante.

Moderná konštrukcia

Medomety radu Mellarius Maximus majú modernú konštrukciu, s možnosťou demontáže nôh. Bubny medometu je vyrobený z nerezovej ocele, určenej pre potravinárske účely o dostatočnej hrúbke (0,8 až 1 mm), tak aby nemohlo jednoducho dochádzať k nechceným zárezom. Celá konštrukcia medometov je vyrábaná za pomoci plazmového zvárania. Pri konštrukcii je kladený dôraz na hladné povrchy, ktoré možno ľahko čistiť.

Koše medometov sú vyrábané s hustejšou sieťou nerezových drôtov, vďaka tomu je sila plástu pri vytáčaní rozložená na väčšiu plochu a nedochádza tak na zarezávanie drôtov do včelieho diela. Na výrobu košov sú použité kruhové tyče, ktoré sú odolné proti krúteniu. Kruhové povrchy bez ostrých hrán sa tiež ľahšie čistí.

Medomety sú opatrené inovatívnym kónickým dnom, do ktorého je v jeho najnižšej časti zapustený navarený nerezový kohút so strihovým uzáverom. Máte tak istotu, že z medometu vždy vytečie všetok med úplne bezozbytku.

Inovatívny je aj systém nôh, ktoré sú na medomete rozmiestnené a pripevnené tak, aby celý medomet dosiahol maximálnu stabilitu. Nohy sú z masívneho materiálu a svojou vlastnou váhou prispievajú k stabilite pri vytáčaní. Vďaka jednoduchému, ale pevnému spojeniu je možné nohy jednoducho zložiť, čím sa stane celý medomet oveľa skladnejší a vy ho môžete bezpečne uložiť do ďalšieho použitie.

Jednoduchá demontáž

Systém pohonu je vždy umiestnený v hornej časti medometu, čo poskytuje možnosť ľahké údržby. Vďaka tomuto riešeniu je kôš medometu v spodnej časti voľne umiestnený na guličkovom ložisku. Pohon je umiestnený na upínacej lište, na ktorej sú zároveň široké pánty pre kryty z plexiskla. Upínacia lišta s pohonom je dostatočne masívne, opäť z lešteného nerezového materiálu, pre jednoduchú údržbu. Po sňatí hornej lišty s pohonom, ktorá je pripevnená dvoma hviezdicovými skrutkami, je možné celý pohon jednoducho zložiť. Rovnako jednoducho vyberiete celý kôš z medometu a môžete ľahko celý medomet aj kôš zvlášť vyčistiť.

Overený ručný pohon s brzdou

Kvalitný ručný pohon s prevodovkou, vďaka ktorej nie je nutná veľká sila pri točenie. Kľučka je vyrobená z húževnatého, masívneho materiálu, ktorý zabezpečuje pevnosť a stabilitu.

Sila ručného pohonu je na hriadeľ medometu prenášaná pomocou ozubeného súkolia so závitovkovým závitom, ktorý funguje ako brzda pri zmene otáčok. Teda jednoduchým pohybom späť môžete kôš spomaliť, alebo úplne zastaviť.

Pohon je vybavený voľnobežkou, takže pri používaní nehrozí pretáčanie kľučky. Pokiaľ teda kľučku povolíte, okamžite sa povolí šnekové súkolie, a kľučka sa prestane otáčať – vždy iste a bez akéhokoľvek oneskorenia.

Technické parametre medometu

 • Šírka koša: 34x48 cm (tangenciálne usporiadanie), 19 cm do stredu (radiálne usporiadanie)
 • Typ koša: klasický s osou, tangenciálna / radiálna
 • Výška medometu v zmontovanom stave: 104 cm
 • Výška medometu vrátane pohonu: 120 cm
 • Výška kohútika od zeme: 38 cm
 • Vonkajší priemer bubna: 52 cm
 • Smer otáčania: v smere ručičkových hodiniek
 • Brzda: áno
 • Voľnobežka: áno

Hlavné výhody medometu

 • Kónické dno so zapusteným kohútikom – vždy vytečie všetok med.
 • Kvalitné nerezové materiály s lešteným povrchom.
 • Používané koše majú hustú mriežku – neničia včelie plásty.
 • Jednoduchý systém rozloženia nôh – ľahké skladovanie.
 • Jednoduché demontovanie pohonu a koša medometu – pohodlné čistenie.
 • Kvalitný ručný pohon s voľnobežkou a brzdou

Medomety sú z oficiálnej nemeckej distribúcie. Podľa dispozícií skladu sú dodávané s čiernymi alebo šedými nohami.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť