Späť na: Úle Langstroth

Lipové prírezy na rámiky - Langstroth 159 - Hoffman

36,61 €
bez DPH: 30,51 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 02751
Kvalitné, rámkové prírezy balené po 50tich kusoch určené pre rámky Langstroth veľkosti 159 - 2/3 Langstroth. Rámkové prírezy s hoffmanovými lúčkami, ktoré sú určené do všetkých tenkostenných Langstroth úľov.

Kvalitné rámové prírezy balené po 50tich kusoch určené pre rámky Langstroth veľkosti 159 - 2/3 Langstroth. Rámkové prírezy s hoffmanovými lúčkami, ktoré sú určené do všetkých tenkostenných Langstroth úľov. Rámiky sú balené po 50 kusoch, pripravené na okamžité a jednoduché kompletizáciu.

Doporučujeme veľkú obozretnosť pri nakupovaní prírezov. Niektorí predajcovia sa snažia docieliť nižšie ceny nekvalitným prevedením, ktoré je zrejmé predovšetkým na kvalite dreva, ktoré je silne sukové, prípadne inak poškodené.

Nami ponúkané prírezy z kvalitného dreva, ktoré neobsahuje príliš veľa hrčí, navyše oproti bežne ponúkaným prírezom sú lúčky zosilnené na 10 mm. Šírka lúčik je 25 mm. Horná lúčka má hrúbku 10 mm. Všetky tieto vylepšenia vedú k radikálnemu zvýšeniu životnosti rámikov.

U Hoffmanovej lúčky nie je potrebné používať medzerníky, pretože jednotlivé rámčeky sú od seba oddelené. Na spevnenie stredu plástu a na upevnenie medzisten sa využíva včelársky nerezový drôtik hrubý 0,4 mm. Základňa (medzistena), na ktorej sú dna pre budúce včelie bunky, vylisovaná zo včelieho vosku a zatavená drôtikmi spevňujúcimi prostriedok budúceho plástu, pomáha včelám uľahčiť stavbu plástov a využívať celý rámik

Na prianie zákazníka vyrábame bočné lúčky našich aj v tomto profile. Tieto prírezy sú vyrobené z lipového dreva.