Späť na: Chov a výmena matiek

Jenter - kompletná sada

59,03 €
bez DPH: 49,19 €

Dostupnost: skladem
Kód tovaru: 0895
Základná zostava prelarvovacieho systému Jenter zložená z 1 zákl. doska (klícka), 115 mat. miska hladká, 115 mat. miska rebrovaná, 50 nosný diel matečníkové misky hladký, 50 nosný diel matečníkové misky rebrovaný, 20 klietka.

Prelarvovací systém typ Jenter - kompletná sada


Kompletná zostava prelarvovacieho systému Jenter zložená z 1 zákl. doska (klícka), 115 mat. miska hladká, 115 mat. miska rebrovaná, 50 nosný diel matečníkové misky hladký, 50 nosný diel matečníkové misky rebrovaný, 20 klietka . Jenter je prelarvovací systém v podstate rovnaký ako napríklad Nikotov rámček, ide o pomôcky uľahčujúce prácu s prenosom plemeného materiálu do materských misiek bez požiadavky na dobrý zrak a pevnú ruku. Prelarvovací systém Jenter zabezpečuje vytvorenie podmienok pre ľahký a kvalitný odchov včelích matiek. Súčasťou je napríklad zakladacia klietka čo je plastová medzistienka do ktorej matka nakladie vajíčka. Akonáhle sa vyliahnu larvičky, zátky sa vytiahnu s larvičkami z plástu a zastrčia sa do rovnako veľkých otvorov v dňoch plastikových materských misiek. Umelé misky so zátkami sa potom pripevnia na chovnú latku a zavesia do chovného včelstva.

Jenter odstraňuje ručný prelarvovanie. Matka kladie priamo do materských misiek. Chovná doska obsahuje 115 buniek na kladenie vajíčok a sekciu pre medocukrové cesto. Chovnú dosku pripevnite do čerstvo zakladaného rámu. Pri ideálnych podmienkach matka zakladie plásť do 1 dňa. Po zakladení vyberieme misky s vajíčkami a umiestnime ich na chovné lúčky či iné držiaky materníka.

komplet sada Jenter je zložená z:

1 x zákl. doska (rámček s medzistienkou, krytka s materskou mriežkou, zátka materskej mriežky, prítlačná doska matečníkových deň
115 x dno mat. miska hladké
115 x mat. miska rebrovaná
50 x nosný diel materníkovej misky hladký
50 x nosný diel materníkovej misky rebrovaný¨
20 x klietka.
1 x pomocný nástroj na napichávanie deň misiek

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

Musíte sa prihlásiť, aby ste mohli napísať recenziu. Prihlásiť